Ne/Povedený start nové soutěže???

Ne/Povedený start nové soutěže???

21.1. odstartovala nová soutěž na pásmu PMR. Co se dá dělat než se zúčastnit 🙂 Start pečlivě naplánován na sobotní odpolední hodiny (tedy spíš tak hodinu a pečlivě? nemám čas -brzy odpoledne volají příjemné chvilky – oslava bratrových narozenin – takže od 13,00 do 14,00 na tradiční kopeček ). Zároveň by se měl ozvat Vašek ze Šumavy, takže cíl je jasný – kóta V Kopaninách lokátor JN69SK.

No a tím asi mohu zároveň i skončit. Spojení = 0. Nula spojení, 0 bodů do soutěže, nic, jen ticho (a nejen v éteru). A Vašek nejspíš na Brdech, soudě podle fotek kdesi jinde na webu 🙂

A proč o tom tedy vlastně píšu? Na cbpmr.cz shodou okolností proběhly nějaké připomínky proč to vlastně děláme, tedy to vysílání. Má to spoustu aspektů. Ale mě to prostě JEN baví. A nejen to vysílání, hlavně to chození, objevování, výlety. Možná, že ta vysílačka je jen takové něco navíc, důležité něco navíc, hezké něco navíc.

Věci kolem vysílání mě baví nejen venku, kde a kam jít, odkud to poletí, odkud ne,… ale i po večerech u kompu, co se komu povedlo, kde kdo byl, jaká spojení se povedla, kam příště pojedu, půjdu, …  Diskuse na webech, články a videa Tomáše Vlašim, … prostě tak všechno.

A sobota byla takový typický portejblík (spíš rychlý výjezd), kdy jsem si nepřivezl spojení ale spokojenost 🙂

Na Kopaninu jezdím, i když vím, že na PMR moc šancí na spojení není (na CB je to lepší). Ale je to prostě oblíbený kopec. A jsem tu během chviličky.

výhled 446 MHz

Ač mám kopečky na Křižíkově cestě rád, tohle je prostě vidět úplně z každého. A dál to nepoletí.

mapa 446 MHz

Na jih se domlátím na Šumavu, za ní už ne. Na sever se zastavím na Brdech, na západ jsou v dáli Krušné hory (spojení tak max po Klínovec, severněji ne) a z východu jsem nikdy nikoho neslyšel. Všechno jen na malé vzdálenosti, každý směr hlídá nějaký přerostlík, Štírka, Radeč, Třemšín, Drkolná, Štědrý, Malá, Velká Doubrava, Kostřáb, Jezbyně,… je jich moc a delší spojení pustí jen výjimečně (Krušné h.)

V Kopaninách – Senecká hora Rakovník

V Kopaninách – Hvězdárna Ďáblice

V Kopaninách – rozhledna Špulka Březák – tady je šance

Někdy se spojení povede, vícekrát ne. Když není čas na větší výlet, kde je třeba větší šance na spojení, vždy skončím zde a zkouším štěstí. Když je na chatě Senior43, šance na spojení stoupnou, ale třeba vloni jsme se úspěšně míjeli.

A proč tedy vlastně, když se málokdy málokam dovolám? Je tu krásně 🙂 No a ono by to asi šlo vztáhnout na každé mé vysílání. Nedovolal ses, no a co.

 

Tak zase někdy v éteru nebo někde po kopcích.