Třemošenská vrchovina

Třemošenská vrchovina

Výlet na Příbram, respektive na dominantu Brd nad Příbramí – Třemošnou. Původně jsem chtěl jet vlakem na pochod barrandovských trilobiťáků  a jejich Středočeskou 60tku, ale pak se mi nějak začala líbit trochu jiná trasa. Pobalil jsem saky paky a autíčkem se přiblížil do Příbrami.

Cesta naplánována na trase Orlov, Malá Dubová hora, Dubová hora, Malá Třemošná, Třemošná, Ohrádka, Malá Ohrádka, v.n. Pilská a Orlov. Zejména kombinace kopců mě pobavila. Samozřejmě v poledne jsem chtěl být na Třemošné a vysílat do PMRcupu a aktivovat všechny kopce do soutěže Kopce4. Výborný plán.

cesta kolem Třemošné

Bohužel dostal trhlinu hned v Infocentru v Příbrami, kde jsem se stavil pro Turistické vizitky a malinko se zakecal. Tak rozhodnuto, vynechána Malá Dubová hora. Přes rozcestí u Bílého kříže mířím k Lesnímu divadlu a na vrchol Dubové hory.

Dubová hora

Nahoře je hezká mohylka a z planiny pod vrcholem zkouším první výzvy do éteru. Tedy hned poté, co si docela dost vynadám. Nechal jsem doma všechny papíry a nemám kam psát spojení, navíc jsem zjistil, že doma zůstal taky telefon. Lovím 2 jízdenky z vlaku a jeden lístek z parkoviště (na konci dne netuším, co jsem na ně napsal a asi 2 hodiny to luštím). Ozve se mi jen David Čelákovice a to je pro aktivaci kopce málo. Čas pokročil a potřebuji zahájit přesun na další kopec. Malá Třemošná – opakuje se scénář, jedno spojení s Davidem Čelákovice. Kde jsou všichni? Vždyť mělo být na kopcích plno? Nebo mám špatné kóty? Asi. Hlavně že je pěkně, hezky se pochoduje a je tu úžasný klid.

ale přeci rostu

Jak jsem se později dozvěděl, v tuto dobu už mé výzvy slyší Karel Rokycany na Plešivci, ale má vážné rozhovory na 70cm a hlavně – svačí. Tak nemá na nějaké spojení čas. Asi budu nosit úplatečky, jinak se mi ty aktivace dařit nebudou. Na Kazatelně se napojuji na jednu z tras pochodu Trilobitu a tak je chvíli trochu rušno. Užívám si vyhlídku, i když oparovou (pozn. autora – vyhlídka v oparu, mlhavá, prostě na h..nic), svačím, piju, kochám se.

ideální vyhlídka Kazatelna 🙂

Přesunuji se na Třemošnou a asi trochu ruším turisty mým vyvoláváním. Tady jsem se zdržel a i nějaké spojení udělal. Aktivoval jsem kopec. Ani se mi odtud nechtělo, ale ještě jsem chtěl zkusit, zda se nezadaří na Ohrádkách. Nezadařilo.

Ohrádky, poslední pokus na PMR

Balím vysílačky do batohu a lesem sestupuji k Pilské vodní nádrži. Místy se ukáže výhled, místy je hluboký les. Vysvítá sluníčko a je tu báječně. U nádrže a po cestě na Orlov už se vyskytují pěšáci i cyklisté. Ale docela v míře přijatelné. Asi ještě nevěří počasí.

v. n. Pilská

Pokochám se vodní plochou a vydávám se do Orlova. Čeká mne poslední zastávka, rozhledna.

Orlov

výhled

stav nic moc

No jsem rád, že jsem slezl. Pokochal jsem se jarní květenou, nasoukal se do auta a vydal se do Příbrami pozdravit Trilobiťáky v cíli. Chvíli jsem pokecal a už se sunu ku Praze. Hezké počasí, hezký den, hezká trasa. Doporučuji zejména kvůli výhledům, i když já na ně moc štěstí neměl.

Jaro je tu

Nějaké další fotky tradičně v galerii.

Ze 6ti kopců vyšla jen  aktivace Třemošné.

Deník vysílání.

A trasa? 17 km, nastoupáno 779m – jako na Třemošnou od hladiny moře.