Zimný CB závod s Karlem na Hradě

Zimný CB závod s Karlem na Hradě

Aby nedošlo k mýlce ve jménech nebo letopočtech – tedy upřesňuji – s Karlem Rokycany na kótě Radeč – Hrad (Mitrvald) 680mnm, vysílání do Slovenského závodu a CB ligy jako Expedice Ferda.

Celý to bylo zase tak trochu o náhodě. Původně jsem měl být v lese a likvidovat popadané dřevo. Nicméně Silvestrovská a Novoroční obleva znemožnila přístup techniky na odvoz nadělaného dřeva a tak se práce odsunula. Na Slovenský Zimný CB závod jsem chtěl jet na Poledník a užít si sněhu. Karel zveřejnil výzvu, kdo s ním chce jet na FM pohár a pak zůstat na Hradě. Když na můj dotaz, zda můžeme vysílat jako Expedice Ferda, abych měl spojení do CB ligy, odpověděl kladně, byla ruka v rukávě. Tedy částečně. Dopoledne jsem nestíhal, ale cca 15,00 bych měl být na místě. Podařilo se.

Karlovi ani moje ranní nepřítomnost moc nechyběla. Na odnos vybavení na FM a CB si zjednal Wořecha Praha, který naopak přijel na FM pohár a poté se věnoval aktivaci kopců v okolí do PMR Kopců.

Oddaný šerpa

Jak jsem slíbil, tak se i povedlo. Po příjezdu jsme vytáhli Králíka na Karlovu novou trojnožku.

zatím ant na  FM pohár

 

a už CB

Vytáhl jsem zbrusu nový trumf – portable CB – ALBRECHT AE-6110 mini CB

CB MINI

Kupoval jsem ji, protože jsme ji zahlédl u Rudy OK1AVK a líbila se mi. A pak kvůli parametrům – Rozměry: 104 x 100 x 25 mm, Hmotnost: 450 g, ideální portejblovka. To co se však z vysílačky ozvalo za zvuky se nadalo poslouchat. Ach jo, budu ji muset trošku doma potrápit a jsem zvědav, co z toho vyloudím. Naštěstí jsem táhnul i Allamat 296. U té pro změnu s novým nevyzkoušeným mikem. Naštěstí bylo vše OK. Tady ještě rychlá zmínka a odbočení – AKKU – táhnul jsem novou 9Ah a k tomu 17,2 Ah o váze 5,7 kg. Kontrolní otázka – Kolik toho tento drek vydrží při odběru 1A. I hovno vydrží. Za necelý 2 hodiny se objevila hrozná hodnota 8,7V při zaklíčování. Včera a dneska jsem ji potrápil a ať jsem dělal co jsem dělal 2,7Ah bylo vše co jsem vyždímal po 5 cyklech. Zítra skončí v elektroodpadu. Nutno podotknout, že po dlouhé službě v nejmenované elektrárně a u mne 2 roky bez problémů. Prostě umřela stářím. Ale taky si mohla vybrat výlet, kdy ji nevyndám z auta a netáhnu na zádech na kopec a z kopce.

Wořech hodnotí rozložení stanoviště

Po zprovoznění CB se Karel vrhnul na přepisování deníku dosavadních spojení, já na stavbu přístřešku a oba pak na budování spaní. Nějak jsme se nedomlouvali a tak jsme měli dvoupatrové ležení. Já na zemi, Karel v hamace. Škoda, že jsem ji taky nevzal. Na místě byli jen 2 vhodné stromy a tak bysme měli hamakový činžák. Takhle jsem jen noci zajel nohama pod Karlovu hamaku a při obracení ho párkrát nabral kolenem. Ani moc nenadával.

Karel v zápalu luštění poznámek

Zkoušel jsem aktivovat Hrad na PMR do Kopců, ale spojení vyšlo jen s Jakubem Řevnice na Lysou horu v Krušných horách a na Wořecha, který byl ale ve stejném lokátoru jako já. Tak příště.

opuštěné stanoviště, Karel asi telefonuje a já … netuším Ale kdo to potom fotil?

A teď už CB. Střídali jsme se u mikrofonu podle toho, kdo zrovna nepotřeboval jíst, protahovat se, zahřívat se procházkou nebo 30 minut volat přítelkyni (pro přesnost, já jsem šťastně ženatý). Spojení se známými i pro mne neznámými volačkami narůstala a já byl nadMíru spokojen. Dokonce se nám otevřelo okno a podařila se 3 spojení na Slovensko. DX přes 500 km je zatím mým nejdelším.

Hraboš u mikrofonu

Vysílali jsme skoro do 21,00, kdy Karel zavelel a šlo se hajat. Měl za sebou nějakou bouřlivou a nespavou páteční noc.  Zato naplánoval budíček na 4,00 ráno, prý kvůli ranním kolečkům.

Hotel

Dopadl jsem jak jsem předpokládal. Vzhledem k  brzké večerce jsem o to dřív vstával za účelem uvolnění měchýře. Report z půlnoční procházky – padala jinovatka, čerstvý vítr z východu a zima jak sviňa. Zalít jsem do spacáku a ráno mě budík nechal v klidu. Z pelechu mě dostal až ve 4,30 opět močák a to jsem ještě mocně nadával, že se vrátím do hajan. Nakonec jsem navlík polorozeplý spacák na sebe a sedl si ke stanici. Ale vyplatilo se. Ranní kolečka nám plnila deník a tak jsem rozhodl, že skončíme v 7,00 nebo dopsáním stránky, podle toho co bude dřív (měl jsem na odpoledne naplánovanou rodinnou sešlost a tak jsem se chtěl trochu zkulturnit). Karel nic nenamítal a nakonec se nám spojení i hodina sešly skoro stejně. Začali jsme balit, východ slunce jsme neviděli, byla deka. Rozednilo a my setupovali za ranního světla.

Parádní vysílání. Karle díky. Díky všem protistanicím za spojení.

Karel dopoledne udělal super výsledek na FM poháru – 432 QRP OK1ELE

Můj deník PMR.

CB deník jsem právě odeslal organizátorům Zimného závodu a i vzhledem k zaslání do CB Ligy zatím nezveřejňuji, tak alespoň mapa.

13.1.2018 Zimný CB závod

Fotky jsme fotili s Karlem, jsou hodně kvalitní, asi se nám třásly ruce zimou. Ale jako dokument ….

A to je tak asi všechno. Na slyšenou všem.