PMR štafeta 2018

PMR štafeta 2018

Prima taškařice. 91 přihlášených štafetářů a signál letí republikou a Slovenskem sem a tam.

Ani nevím co k tomu říct. Výborně zorganizované a dle mého to klaplo nad míru dobře. O co jde najdete v článku o štafetě.

Pro účast jsem zvolil kopec Kožich 584mnm nedaleko Řenčů v lokátoru JN69RN a jeho rozhlednu. Klasickou drátěnku.

 

Až se divím, že jsem na ni vylezl. No před výstupen jsem ještě postavil anténu na CB, dnešek byl věnován nejen štafetě PMR, ale i CB rozhlednám. Taková komornější štafeta na CB, 20 přihlášených stanic.

 

Volá Karel Rokycany, že přijede na čumendu a přiveze překvapení. Když jsem byl nahoře na rozhledně, přiřítil se Ricci Plzeň OK3AR, Karel Rokycany OK1ELE a sám el presidento plzeňského klubu OK1RPL Tomáš OK1JRA. Všichni nahoře začali pobíhat, naklánět se, fotit,… dělalo se mi blbě, můj strach z výšek malinko pracoval, dřevěněly mě nohy,… několikrát jsem je zprdnul, dělali si ze mne prdel a já byl přeci jen rád, že přijeli. Byla o to větší zábava. Návštěva měla i druhý důvod, Karel dal dohromady transvertor na 23 cm a zúčastnil se soutěže na těchto vlnách. Historicky první v plzeňském klubu. Takže jsem byl i přímým svědkem prvního navázaného spojení pod značkou OK1RPL. Nakonec udělal do soutěže 2 spojení. Když jsem viděl paraboly o průměru 2 metrů a víc, se kterýmy se tyto vlny běžně přijímají a vysílají, tak myslím, že na tu yaginku co má na špagátě je to super výsledek.

Poníkův SOTA talisman

Štafeta se blížila, vyzkoušeli jsme spojení okolních cca 7 předávajících. Nemilé zjištění bylo, že se neslyšely předávky mezi sebou a Seniorovi43, který měl dělat kontrolku a postrkovat štafetu v případě potřeby, zavřeli rozhlednu a tak neslyšel skoro nikoho a nikdo v okolí neslyšel jeho. Narychlo jsme se domluvili, že případně budu postrkovat já, plus mínus 3 stanice přede mnou i za mnou jsem slyšel. Domluveno, 19,00 a start. Nezbývá než čekat až přiletí signál. Po 25 minutách začínám být nervózní. Jsem číslo 55, už by to tu mělo být. S Riccim odhadujeme čas, není se koho zeptat, buď to přijde nebo ne, nervozita stoupá. V roce 2016 mě z kopce sundal přívalák, tak snad se to letos snad taky nepodělá. Najednou se vynořuje….

 

 

… od 51 do 61 slyšíme všechno a  moje předávka prošla bez problémů stejně jako sousedů. Černý scénář, nemožnost navázat spojení před štafetou, se nenaplnil.

Druhé kolo přešlo taky OK. Paráda.

Slejzáme dolu a připravuji se na CB Rozhledny, kecáme, kluci balí a odjíždějí.

Od 22,00 probíhá přidružená soutěž CB rozhleden a od 01,00 vlastní štafeta.

Bez problémů přejde republikou sem a tam a kolem 02,00 usínám. Před půl pátou vstávám, že se podívám z rozhledny na východ slunce, ale mraky nepustí ani paprsek. Tak sbalím anténu a šupajdím domů. Nevyspalý, ale nadšený. Tak zase při štafetě a jindy v éteru ahoj.

Za fotky a video děkuji všem zúčastněným.

Edit:

přišel pamětní lístek

 

A Apač udělal video: