Dovolená (nejen) na Šumavě

Dovolená (nejen) na Šumavě

Tradiční dovolená na Šumavě, tentokrát s hezkou sněhovou pokrývkou a spoustou sluníčka.

Dovolená začala netradičně a zatímco sjezdařská část odjela na Šumavu, já odjel na Krušnou horu a běžkařská část čekala na můj návrat.

Krušná hora rozhledna Máminka

A proč taková zkratka? No byl FM pohár a to jsem přeci nemohl vynechat. Návštěva Krušné hory se podařila. FM pohár 4. místo (432 QRP OK1HBP), aktivace do Kopců a aktivace SOTA. Super výlet.

vysíláme

stanoviště pod stromkem

náladovka

cajky v cajku

Navíc mne navštívil Robert Hudlice a tak i zpříjemněno pokecem o okolí. Robert to tu má prolezlé do posledního koutku.

Po návratu přesun na Šumavu a užívání si výletů na běžkách. Super počasí, super výlety. Zdolány tradiční místa a okruhy, Gerlovka, Hofmanky, Polom, Poledník,… netradičně okruh u Srní. Parádní lyžovačka.

nad Zelenohorskými chalupami

cesta k Poledníku

sněhu dost

stopy byly luxusní

Křemelná v mraku, pohled od Srní

před Gerlovkou

Ve středu jsem si pobyt zpestřil účastí v Moon Contestu (kategorie 432MHz OK1HBP). Výsledek spíš zklamání, přeci jen jsem čekal víc než 2 spojení. Ale noční výšlap na Prenet byl super.

stanoviště MC

Podle fotky se to nezdá, ale věci mám rozložené na stole a batoh je na lavičce.

A jaký je tradiční konec dovolené? Ano, sjezdové i běžkařské družstvo odjíždí v sobotu na Javor na sáňky a já mířím na Prenet na závěrečné vysílání na PMR. Užil jsem si krásné 2 hodinky výšlapu, vysílání a sestupu a přinesl si super DX – 252 km s Jardou Velké Poříčí na Plasnický Špičák v Orličkách.

 

No a trochu neplánovaně to ještě nebylo vše. Po sestupu jsem zjistil, že sáňkaři ještě nejsou zpět. Měl jsem tedy ještě čas nejen na polívku, ale i na pokus zachytit vysílání z ISS, která zrovna pouštěla obrázky na SSTV. Moc se nezadařilo, ale i to málo potěšilo.

No a to je tedy asi opravdu vše, Podařená dovolená.

Sakra, další je v nedohlednu, ach jo.

Další fotky v Hraboší galerii.

Krušná hora deník PMR.

Prenet deník PMR.

Tak hezké dovolené i vám a někdy ahoj na kopcích nebo v éteru.