REPORT 2019_09

REPORT 2019_09

Pár vysílacích zážitků ze září.

V září se mi podařilo aktivovat OKFF-0593 NR Kepelské mokřady. Původně jsem chtěl aktivovat ještě další 3 OKFF, které jsou v docházkové vzdálenosti, ale poté, co jsem hodinu a půl marně vyřvával a bez spojení, poté co jsem sundal trapovaný end feed a nahradil dipolem, jsem spokojený s touto aktivací. Ukázalo se, že mě prostě nikdo za tu hodinu a půl nenašel. Pak se podařilo první, druhé,…spojení, kolegové mě dali do spotu a za hodinu a půl jsem udělal hezkých 60 spojení.

mapa spojení z Keplů

Celou oblast Zhůří Keplů a Hadího vrchu doporučuji k návštěvě. Konkrétně Kepelské mokřady jsou  vrchovištní rašeliniště a podmáčené louky, rostou zde ohrožené druhy orchidejovitých rostlin a z živočichů je možné pozorovat mého oblíbeného obojživelníka – čolka horského. O ostatních oblastech zase při jejich aktivaci.

Jako jeden z operátorů jsem se zúčastnil IARU Region I. VHF Contest pod klubovou značkou plzeňského radioklubu OK1RPL. Super akce. QTH Kosmáčov. Během 24 hodin jsme udělali 141 spojení. V kategorii 145MHz Multi operator neobsadíme jistě poslední příčku. Průběžně jsme 10 v podkategorii LowPower a 38 v podkategorii bez omezení výkonu.

Jindra OK1UGI v plném soutěžním zápalu

antény 2x DK7ZB 9el 12metrů stožár

Navštívil jsem Český radioklub a vyzvedl si přijaté QSL. Zároveň jsem odnesl vyplněné své. Tak si holt budu muset sehnat krabičku na ukládání papírových QSL. Některé jsou fakt super – třeba fotky Junkersů vždy potěší.

Zárověn dorazila poměrně slušná porce eQSL – malá ochutnávka.

V září jsem také splnil další stupeň diplomu WWFF – práce z chráněných krajinných oblastí. Mám potvrzeno spojení z 88 různých FF a tak mi dorazil hezký diplom.

16-09-2019
88 different WWFF references / 88 rozdílných WWFF oblast

A také jsem rozšířil počet zemí EU DXCC  ze kterých aktivátoři FF pracovali na 14 a tudíž další hezký diplom přistál v mé schránce.

05-09-2019
14 different EU DXCC / WWFF v 14 rozdílných EU DXCC

A to je asi tak všechno, ještě tedy – v plánu je na příští rok výlet na dánský ostrov Rømø, aktivace flory fauny OZFF-0004, odskok na německý Sylt a aktivace IOTA EU-042 DAI/SH-005 a nějaké další ptákoviny. Snad to vyjde. Učím se kvůli tomu digitální módy. První spojení mám za sebou. Tak třeba v květnu naslyšenou z DL a OZ.

A to je asi tak za září vše.