Digivíkend

Digivíkend

Sobotu a neděli jsem věnoval šťourání se v nastavení rádia, programů a deníků pro příjem a vysílání digimódů. Se střídavými úspěchy.

Pořád se mi stává, že večer vše pracuje jak má a ráno po zapnutí počítadla a stanice je vše jinak a nic nefunguje. Vyhradil jsem si víkend na prolezení nastavení rádia a SW. Přečtení všech možných návodů a manuálů. Se střídavými úspěchy jsem odhaloval jednu svoji chybu za druhou. No, víkend se nakonec ukázal krátký. Budu muset ještě hloubat a trénovat.

Co se podařilo:

Nastavit Fldigi a makra potřebná pro standardní spojení, WSJT-X a JTDX pro módy FT a JST. Pracují spolehlivě a hlavně opakovaně. Za sobotu jsem při nastavování taky vysílal, takže pracovní deník na digi se zastavil na 58 spojeních – 5 PSK, 6 FT8, 47 FT4.  Mód RTTY jsem nedráždil, probíhal contest BARTG RTTY Sprint tak jsem se do dálnopisu radši nehrabal. Ale chytal jsem stanice spolehlivě a dekódování bylo OK. Chytil jsem několik stanic s kódováním Hellschreiber, ale to jsem ještě neměl makra a spojení bych z ruky nedal.

mapa dle pásem

Co se zatím nepodařilo:

  • závodní makra a propojení do závodního deníku, N1MM+ zatím odolává. Chce to ještě trochu času a stavit se v Plzni na rady u OK1UGE
  • přenos deníků adi z jednotlivých programů do hlavního deníku  Log4OM a vůbec ty různý deníky troch zkulturnit
  • no a mít čas vysílat a vysílat

No a alespoň 1 QSL, který již víkendová spojení potvrzuje.

QSL PSK63

Tak někdy příště v éteru snad už spolehlivě digitálně.