CQ WW RTTY z chaty

CQ WW RTTY z chaty

Pátek příjezd, problémy, problémy, vysílání, neděle odjezd. Zkrácená verze těchhle závodů.

Plán byl přijet v pátek, natáhnout 5 pásmový trap dipol, sobotu a neděli vysílat co to jde a v pondělí vše sbalit a odjet.

V pátek se mi povedlo přijet. Lilo jak z konve. Natahování dipolu jsem vzdal a byl jsem rád, že jsem do večera slušně protáhl opět poporostlou vegetací 16m LW. Totálně promočený, a to tak že fakt úplně, jsem večer kolem sedmý dokončil instalaci antény, nalil do sebe pár vařicích čajů (rum jsem neobjevil) a začal připravovat TRX. Podařilo se mi vše zprovoznit a kolem desátý jsem zaleh. Na start o půlnoci jsem již předem rezignoval. Až se vzbudím, budu vysílat.

Sobota. Budím se před půl šestou, udělám si snídani, čajík a zapínám vysílačku. Nefunguje mi připojení k PC. Mořím se s tím hodinu. Netuším proč to nejde. N1MM neustále trvá na tom, že vidí TRX na 14MHz, modul FLDIGI správně čte na 3,5MHz. 157tá kontrola nastavení, vše OK. 158 restart TRXu. Najednou to jde. Netuším, nechápu, nestuduju, začínám spojení. Celou sobotu a neděli se peru s tím, že se mi občas neukončí zaklíčování a na 14MHz mi ještě občas při zaklíčování restartuje displej TRXu. Blbě nainstalovaná, svedená, anténa. VF pole??? Nebo mám hledat v elektroinstalaci na chatě? Je pravda, že tentokrát táhnu elektriku od jinud než v předchozích vysíláních. Uvidíme příště. Spojení jdou velmi sporadicky, takhle jsem si to nepředstavoval. Kolem desátý přijíždí Katka s Bárou. Mám 400 bodů. V době, kdy špičky jdou do desetitisíců. Když jdu s holkama ven, koukám, že mi spadla podpěra antény Dobrou hodinu vysílám s asi 2m antény spadlými na zemi. Opravuji. Celý den prší. Holky jdou odvážně na procházku. Když se vrátí, vytahuje Bára rum a dáváme si čajíčky. Pak smontujeme nový gril a vytvoříme opečené špekáčky. Super. Večer Katka odváží Báru. Auto naštěstí nechala pod mezí, jinak by se asi z našeho dolíku nedostala. Začínám mít obavy, jak odtud vyjedu já.

V neděli se budím kolem pátý. Po zapojení TRXu opět nefunguje připojení k PC, mořím se s tím přes hodinu. Nechápu. Ale neprší. Po rozchození aparátu začnou přibývat i spojení. Tak to jsou nedělní  2 dobré zprávy. Kvůli vysychající cestě se rozhoduji, že všechno sbalím ve 12. Do konce závodů a do pondělí nevydržím a radši v klidu odjedu. Rozhodnuto, uděláno. Oběd, balení, vyklizení chaty a v klidu kolem čtvrté odjíždíme k domovu.

A na konec? Problémy s propojením zkusím vyřešit. I když nechápu kde byl problém, tohle se mi stalo poprvý, jinak vždy vše fungovalo na první dobrou. Na chatě bylo parádně i přes ty lijáky. Tak příště na jiných závodech a při jiném vysílání a u sekačky, hrábí, pily,….

Z 13 hodin přestávky ve vysílání jsem 5 hodin spal a zbytek řešil problémy. K tomu ještě hodinu před vůbec prvním spojením. Dost hrůza.

CQ WW RTTY

Nakonec se podařilo 155 spojení, 38 zemí a necelých 25.000 bodů. No budu rád, když mi po korekci zbyde víc jak 20.000 a v kategorii doufám v umístění do 600 místa. Necháme se překvapit v březnu příštího roku, kdy budou finální výsledky a samozřejmě jakmile bude neoficiální skóre, zkontroluji.

mapa spojení CQ WW RTTY 2020

země CQ WW RTTY 2020

Tak a už koukám do kalendáře, kdy budou zase nějaké velké závody a kam se vypravím….