Report 2020_11

Report 2020_11

Listopad ve znamení minima výletů, tedy žádných, jen sem tam nějaké zavysílání.

Největší závody, na které jsem se těšil – WAE DX RTTY. Vzhledem k opatřením jsme nemohli odjet na klubové QTH,…. ale vše je popsáno na klubových stránkách OK1RPL.

FT8 Activity – první středu v měsíci jsem byl jsem líný vyjet na Moon Contest a tak jsem na závody dřepěl doma. Před MC jsem zkusil jestli neuslyším nějaké stanice módem FT8 na pásmu 2m v rámci FT8 Activity.  A jestli se nepoštěstí s nějakou blízkou stanicí spojení. Stanice jsem slyšel, bylo slyšet mne, ale za 40 minut se QSO nepodařilo. Zkusím znovu.

FT8 Activity, monitorovací stanice, které slyšely mne

FT8 Activity, monitorovací stanice, které slyšely mne

FT8 Activity, tyhle jsem slyšel já

 

Na konci října jsem byl na chalupě měnit gumy na autech. Takže jsem využil situaci a v sobotu a neděli ve volných chvílích jsem zkusil Russian WW Multimode Contest. V kategorii Single op AllBand BPSKmode jsem navázal 76 spojení a v RAW výsledcích to stačí na 21. místo ze 32 operátorů v kategorii. Jde to.

RUS WW MM mapa QSO

RUS WW MM země QSO

Abych nebyl v pokušení, dát si za měsíc novoroční předsevzetí, dal jsem si ho už teď a vrátil se k učení CW. Navázal jsem na 3. lekci na lcwo.net a začínám opět trénovat. Abych si trochu zvednul motivaci a protože jsme se doma nudil, udělal jsem si 2 provizorní pastičky, abych kromě tréninku příjmu, mohl občas pro radost zapípat. Jedna, magnetická,  je vytištěná na 3D tiskárně, druhá, kapacitní, je na modulu od OK1CDJ.

3D pastička

při klíčování se občas trefím

poslech výsledky

První 2 poznatky – učení mi nejde, žádné překvapení a pastičku to chce kvalitní, taktéž žádné překvapení.

V rámci World Space Week Wroclaw 2020 vypustili polští kolegové  3 balónové sondy. Podrobnosti na webu WSW.  Jeden z balónů vysílal SSTV. Díky upozorněné od Poníka OK1JRA se mi podařilo odchytit některé z vysílaných obrázků.

Vzhledem k tomu, že signál byl slyšitelný cca 30 minut od Poníkova upozornění jsem nadšený, že se příjem podařil.

No a na závěr pár diplomů, opět převážně digi, ale jsou buď zajímavé podmínkou získání nebo graficky.

hezká grafika, 25 UA stanic

hezká grafika, 200 member FT8

hezká grafika,

100 EPC Station

5 kontinentů na pásmu 30m

 

A tak to je asi z listopadu vše.