Zimní Brdy a první kolo FM poháru

Zimní Brdy a první kolo FM poháru

Vysílání z vrcholu Houpáku a napůl super a napůl na nic procházka.

Letos se pojede FM pohár na klubovou značku. Karel OK1ELE zvolil jako QTH pro útok na čelní pozice Houpák.  Vyřídil povolení pro vjezd do CHKO a tak s Petrem OK9MEM vyrazili ráno od Zaječova do zasněžené krajiny. Já to pojal i jako výlet a tak jsem naplánoval výšlap na Houpák z Obecnice a pak přes Tok a Klobouček zpět. Hezky naplánováno –  FM pohár, krásná procházka, aktivace 3 kopců do různých soutěží…

Ráno sněží i v Praze.

Vyhrabu auto a krátce před osmou parkuji jako 3. auto v Obecnici. Sněží. Vyrážím na cestu.

Na rozcestí U tří fořtů nasazuji návleky a vytahuju fofr klacky. Po zapnutí předního náhonu zdolávám i krásných 15-30cm čerstvého prašanu.

Pod vrcholem začíná přituhovat, párkrát zapadnu po zadek, ale zato přestává pomalu sněžit.

Super, vyhrabal jsem se nahoru. Po 7 kilometrech a lehce přes dvě hodiny cesty nacházím za pěchotním srubem 2 blázny.

Kluci už vysílají. Krátce se pozdravíme, převlékám se do suchého, pozdravím se s Vendou Brdy a Lidesem Úvaly, kteří sem vyrazili vysílat na PMR a CB. Nabízím klukům vystřídání u stanic, aby se taky mohli protáhnout a zahřát. Karel usoudí, že než se vymotá ze sluchátek, micu,.. tak to nestojí ani za to. A navíc bych neviděl na telefon, kde jede deník, má to na mne moc malý písmenka. Petr mě na chvíli pouští na 2m aby si dal čaj a protáhl se. Několik spojení jsem udělal, Petr zapisuje na papír a tak asi bude dlouho luštit moje zápisky při přepisu deníku.

Krátce před půl dvanáctou vstávám od stanice a jsem zděšený co je tu lidí. Ani se nesnažím aktivovat Houpák a po rychlém rozloučení mizím k Toku.

Po cestě mi dochází význam článků kde se píše, že za coronakrize objevili lidi procházky do přírody. Zkrátím to, milión psů, ještě víc lidí, dav, masakr, … Nasadil jsem tempo a v podstatě už jen prchám do Obecnice. Stanice jsem ani nezapnul, aktivace počkají na příště. Do Brd zase pojedu za předpokladu, že bude všední den, bude pršet a budou otevřeny obchoďáky. V Obecnici na parkovišti a u krámu odhadem 300 aut.

Takže jak? Výstup na Houpák a vysílání super. Když zapomenu co se dělo při cestě z Houpáku na Tok, Klobouček a do Obecnice tak to bude dobrý. Koneckonců je to moje chyba, že jsem to nevzal lesem. Musím pořídit sněžnice!!!

Chtěl jsem napsat tak ahoj na Brdech, ale nějak moc jistej si tím nejsem. Před 2 rokama jsem byl na Toku vysílat v listopadu do FM poháru. Za celý den jsem potkal 5 lidí????  Tak ať je virus brzy za námi a bude se moct jezdit taky jinam a nebude tolik lidí na jednom místě.