Kochánovský vrch a Vysoký hřbet

Kochánovský vrch a Vysoký hřbet

Ano, jde o tisícovky, ano, jde o jejich návštěvu.

O víkendu jsme byli s OK1RPL vysílat na Keplích.

Keply, QTH OK1RPL

V neděli ráno mi končila směna v 7,00 a tak jsem se šel protáhnout a srovnat po hulákání do éteru. Nejbližší kopeček Kochánovský vrch (HLV 376; 1004 m). V podstatě co by kamenem dohodil. Vycházím v 8:15, klukům hlásím, že do 10,00 jsem zpět.

po cestě na Kochánovský vrch

Kochánovský vrch

Na kopci jsem opravdu rychle. Přesně jak se píše na webu tisicovky.cz – orientačně relativně nenáročné. Fotka od geodetického bodu, pohled na hodinky, porada s mapou a místo návratu pokračuji na Vysoký hřbet (HLV 219; 1078 m). Svižné tempo po lesních cestách i volným terénem. Pod vrcholem chvilku hledám křížek zakreslený v mapě. Nenašel. Při další cestě objeven cca 150m od udávaných souřadnic v mapě.

křížek pod Vysokým hřbetem

V zápětí dosažen vrchol.

Vysoký hřbet

Zmiňovaný srub na vrcholu je buď fakt dobře maskovaný nebo už po něm není ani památka (skoro).

že by pozůstatek srubu?

Po cestě dolů mi místní houbaři (starší manželský pár) potvrdili co mi po cestě vrtalo hlavou. Sucho. Zřejmě je zde srážkový stín, protože všichni hlásí, že houby rostou, ale já po cestě šel suchým lesem a neviděl jsem skoro žádné houby.

Oba vrcholy dosaženy, počet navštívených 1000+ vrcholů se zakulatil na 190. Cesta zpět zvolena po asfaltu a jako nejrychlejší. Sestup k parkovišti na Staré Huti a pak už jen šlapat. Na Keplích jsem byl o trochu později než v 10, ale těch cca 12km (za 2:15) bylo moc fajn. Oba vrcholy je možné navštívit, pokud zaparkujete právě na Staré Huti, na okruhu cca 7km.

křížek na Staré Huti

Ahoj zase někdy na Šumavě.