Dovolená Rychlebské hory a něco kolem

Dovolená Rychlebské hory a něco kolem

Zkrácená dovolená v Rychlebských horách, výlety, vysílání, odpočinek. Krásně strávený čas.

Původně jsme měli jet s Adamcovými do lesů a hájů, do nějaké lesní boudy Olomouckého arcibiskupství, ale změněno na pobyt v civilizaci. Trochu mě to mrzelo, ale nakonec super výprava.

V úterý vyjíždíme směr východ. Po cestě se střídá déšť s deštěm. Zastávka první – rozhledna Vrbice. Drátěná, prší, ani nedolejzám nahoru. V občerstvení pod rozhlednou výborné kafe a klobása.

pohled na obec Vrbice z předposledního patra rozhledny

Posilněni odjíždíme do Doudleb a na místní zámek a muzeum. Katka si užila do sytosti prohlídku zámku a já muzea. Hlavně sbírky hmyzu stojí za návštěvu. Naprosto parádní. Tedy jenom na babiččině dvorečku nemají prase. To se teda fakt nedělá, vynechat krále zvířat a nejlepšího přítele člověka.

Školní mapa Království Českého

Další cestovní zastávka na Tyršově rozhledně  v Žamberku. Rozálka, jak se jí také říká, je kopií bývalé rozhledny Hýlačka v Táboře.

Tyršova rozhledna Žamberk – Rozálka

A už hurá na Chatu Paprsek, kde jsme strávili luxusní pobyt do neděle. Podařilo se mi během 3 výletů dokompletovat navštívené vrcholy 1000+ v Rychlebských horách a toto pohoří mám tedy na seznamu 1000+ označené jako obejité. V sobotu jsem vysílal z OKFF-2209 Smrk, k tomu se vrátím v měsíčním reportu.

Na Paprsku jedině Paprsek 10° nepaster nefiltr

hraniční stezka z Brousku 1115 mnm

Týden utekl jak voda. V neděli při cestě domů mě Katka vyhodila ve Sklenné, na úpatí Souše v Králickém Sněžníku. Navštívil jsem 3 tisícimetrové vrcholy a tak mi z pohoří chybí už jen Uhlisko, které je ovšem v první zóně a tudíž nedostupné. Po cestě z vrcholu Sviní hory jsem nakonec i docela zmoknul.

cesta na Sviní horu 1074 mnm

Parádní dovolená s parádní společností.