Report 23_06

Report 23_06

Červnová aktivita byla docela bohatá. Jen než to sepíšu, je pomalu půlka dalšího měsíce.

Začneme tradičně

Ssb liga

Odjeto z chalupy, 0% chyb potěšilo. 47. místo z 82 volaček. Myslel jsem, že to bude lepší. Celkově stále nad první padesátkou účastníků.

Aktivita 100 let vysílání rozhlasu

Český radioklub uspořádal vysílání příležitostných stanic k výročí. Podařilo se mi jen pár spojení, ale na bronzový diplom stačily.

bronzový diplom OL100CRO

Asi nejhezčí spojení bylo s OL100R, kdy stanice vysílala na 1233 kHz a zpět se vysílalo na oznámeném pásmu od 80 do 20m (což ovšem dost stanic nepochopilo).

Konkrétně moje spojení na 3.765 MHz

Další aktivita CRK

Zkušební vysílání SSTV. Podařilo se mi několikrát přijmout všechny vysílané obrázky. Příjemné zpestření. A do budoucna možná kanál k vysílání informací z dění v ČRK. Mnou dekódované obrázky jsou v samostatném přehledu.

Flora Fauna a další

Po odeslání deníků z Jeseníku jsem vyhodnotil nárok na diplomy z “přírodních” aktivit.

Čekám zaslání diplomu OKFF, diplomový manažer je na dovolené. Tak mi udělaly radost alespoň diplomy GMA.

Aktivátor Flora Fauna 25 bodů

Lovec Flora Fauna 100 bodů

Lovec GMA 100 bodů

GoGreen aktivátor 1000 bodů

Belgické hrady a opevnění Lovec 25 bodů

U těchhle diplomů jsem si už říkal, že jim udělám samostatný přehled. Ale bohužel to vypadá, že by mohla aktivita GMA skončit. Mario DL4MFM oznámil, že 31.12.2023 web vypne. Dovedu si představit, co za údržbou takového molocha bylo práce, Mario to provozoval téměř sám, klobouk dolů. Ale snad se blýská na lepší časy a celou aktivitu by mohla převzít DARC. Tak jestli bude aktivita pokračovat, tak příští rok diplomy vytřídím a zpracuji do přehlednější podoby.

Z diplomů WWFF přišly 2 nové diplomy, aktualizoval jsem stránku diplomů WWFF.

01-0-2023 25 different FF from Danish/ odloveno 25 rozdílných FF z Dánska

01-07-2023 444 different WWFF/ odloveno 444 rozdílných WWFF

WRTC

A poslední co jsem stihnul byla kontrola soutěže WRTC. Podařilo se mi nastřádat spojení SSB alespoň na jeden hezký certifikát.

WRTC 2023

WRTC 2023

QSL

Přišla mi zásilka cca 25 ks QSL. Vzhledem k tomu, že nemám zpracovaný ani elektronický deník za poslední 2 měsíce. Už vím co budu dělat (tedy co si naplánuji) na srpen. Dodělat agendu!!!

A to je asi vše:-) Tak v červenci na slyšenou.