Jak na zápis deníku z vysílání

Jak na zápis deníku z vysílání

Když má člověk jen 2 ruce a potřebuje držet vysílačku, deník, tužku, foťák, diktafon, …. Úhledně psát, poslouchat, vysílat, ….

No a k tomu mám ještě problém, že nevydržím na jednom místě, dost často popocházím. Sedět někde se mi podaří jen výjimečně. Deník není kam položit,….  Jasně, řešení je pamatovat si to jedno spojení a po jeho skončení vše zapsat. Ale to není rada pro mne a další sklerotiky.

Když už jsme u té sklerózy, jeden z deníků pro vysílání se vyvinul z mého poznámkového sešítku. Pro zapisování poznámek (když na mne náhodou přijde myšlenka) nebo na přípravu taháků před výletem – jízdní řády, lokátory navštívených míst, otvíračky muzeí, hradů,… se mi svědčil POCKETMOD . Jednoduchá skládačka, z A4 mám k dispozici 8 stránek sešítku A7 . Tahákových zápisníčků mohu mít povícero a po výletě si je založit. Nebo třeba univerzální pro vysílání, kde mám hláskovací tabulku, Q kódy a pár dalších blbostí (popis reportu, kanály CB pro kamiony, emergency,…) a ten nosím v pouzdře s náhradníma baterkama. Když si třeba nemohu vzpomenout na pojmenování písmen, nemusím trápit data v mobilu.  A proč tolik štráchů se skládáním? Jednak si do tahákových skládaček natisknu co chci a potřebuji, druhak klasické zápisníčky nebo trhačky mají moc listů. Tento poznámkový sešítek většinou dřív popíšu než ztratím nebo zničím. Klasický blok, trhačku, notýsek  – ztratím je nebo zničím (většinou mi upadnou a namočím je) dřív, než je popíšu a tak jsou z větší části nevyužité.

Tahákový notýsek pak třeba vypadá takto:

dvoustrana – tahák na cestu

Kombinace taháku a zápisů spojení – Zamrzlý éter 2016 – autobusy, vlaky, lokátory kopců, mapka, zápis spojení – rozložený stav.

čtyřstrana – tahák a zápisky Zamrzlý éter 2016

Na poznámky mám většinou 2 notýsky a doplněné průhledným pouzdrem. To pak tahám po kapsách, batohu,… na cestách je ve stehenní kapse a většinou po ruce, když potřebuji něco zapsat.

kousky zápisníčku

sbaleno na cesty

No a k modifikaci pro vysílání je jen krok. Uchycení na rukáv nebo hodinky a spojeníčka se už čmárají skoro samy. Navíc většinou nahoru píšu lokátor, odkud vysílám a tak se mi nestane, že ho při spojení zapomenu (ale stane).

upevnění zápisníčku

upevnění zápisníčku

Jen to luštění je potom trochu náročnější. Přeci jen A7 je malé a tak to chce zahušťovat nebo častěji obracet. A také je to trochu měkké, takže se na to hůř píše. Ale poslouží.

Pokud vás Pocketmod zaujal, vyplatí se najít další info ať už na domácích stránkách tak i jinde na netu. Existují šablony, tipy, triky,… má svoji net aplikaci… Dost si s ním vyhrajete a pokud stále vyznáváte tužku a papír, třeba přijde vhod. Třeba i pro vedení portable deníčku.