projekt 1000+

projekt 1000+

Mám navštíveno pár vrcholů s nadmořskou výškou nad 1000 metrů. A stejně dlouho jako po nich chodím si říkám, že si v těch návštěvách udělám pořádek. Tak taková první vlaštovka.

Co je a co není tisícovka, co je hlavní vrchol, co je vedlejší vrchol a spoustu dalších informací najdete na super projektu www.tisicovky.cz

Podařilo se mi dát dohromady startovní databázi navštívených vrcholů. Data návštěvy jsou první na které jsem si vzpomněl a mám na ně nějaký odkaz, fotku, záznam GPX,… Samozřejmě mám oblíbené vrcholy, kde jsem byl několikrát. Data končí v roce 2017. Pak bylo nějak málo vrcholů a pořád jsem si říkal, že bude sranda data doplnit. Chyba. Teď se mi podařilo získat super databázi vrcholů do programu GeoGet a tak jsem opustil evidenci v Excelu a začal tvořit databázi novou. Sice v ní nejsou stále ty poslední 2 roky stejně jako poznámky k návštěvám, ale začal jsem. No  jak tak koukám, jsou v datech mezery i z předešlých let.Tak snad mě to bude tlačit (musí, prostě to dodělám) k doplnění dat a hlavně k tomu, abych se rozhejbal a zase začal víc jezdit na kopce.

Na území ČR je 584 vrcholů 1000+, 396 hlavních a 188 vedlejších. Hezké číslo a hodně cílů pro výlety.

Tak zaím mám v databázi zapsány návštěvy 115 vrcholů 1000+ z toho 92 HLV a 23 VV. Vzhledem k tomu, že nemám vše dohledané, bude jich ve skutečnosti o pár víc.

Pár zajímavostí:

 • mám navštívené všechny vrcholy v morfologickém celku:
  • Ještědsko-kozákovský hřbet – Ještěd
  • Hanušovická vrchovina – Jeřáb
  • Český les – Čerchov a Skalka
  • Orlické hory – všech 15 vrcholů 1000+
 • v Jizerkách mi chybí Smědavská hora, netuším proč, šel jsem kolem
 • V Novohradkách mi chybí Kamenec V vrchol, úplně jsem na něj zapomněl
 • v Rychlebských horách nemám ani vrchol

A jak jsem psal, v tabulce nejsou poslední 2 roky, takže tu nenajdete třeba Krkonoše, ale už na nich pracuji. Tak další aktualizace. Doufám, že ještě letos.

[table “18” not found /]

Mapa navštívených vrcholů

Tak a teď doplnit návštěvy za poslední 2 roky a vyrazit na další kopce. Nebo lépe, udělat to obráceně, vyrazit….