RTTY2019map

Report 2019_11

Zase tak trochu jen o vysílání.

WAE RTTY

Jako jeden ze 3 operátorů klubové stanice OK1RPL jsem se zúčastnil contestu WAE RTTY. Pro mne zatím neprobádané digi módy nabírají docela zřetelných kontur a to pípání mě baví.

Podařilo se nám udělat hezká spojení.

RTTY2019map

mapa spojení WAE 2019 RTTY

země WAE RTTY 2019

Bohužel nás zlobil koncový stupeň a pracoval jen při dobře mířených úderech šroubovákem na šasi a odešla anténa na 20m. Takže téměř celé závody se jely výkonem max 100W. Oba tyhle zádrhely se podařilo Pavlovi odstranit až v neděli po poledni a přidal ještě několik spojení do Ameriky.

Nakonec jsme skončili u 448 spojení do 44 zemí. Prozatímní výsledky vypadají docela slušně. 11 místo v Evropě z 21 stanic v kategorii multi-op.

OKFF-0004

Dostal jsem se k výjezdu na Šumavu a podařilo se mi aktivovat Floru Faunu. A co jiného než NP Šumava. Krásné 3 hodiny na Zhůří a 102 spojení. Krásný výlet.

OKFF-004 NP Šumava

I na velice krátkou vycházku došlo. Rychlý výšlap na Zhůřskou horu a zpět. Na 2m a 70cm FM jsem neslyšel ani jednu stanici a ani Němci se nechytli, takže aktivaci SOTA si nechávám na příště.

Klostermannova lavička

 

18. narozeniny

jsou docela hezký? Nebo ne? A v Belgii spojili 18. narozeniny Elisabeth, její královské výsosti vévodkyně brabantské, princezny belgické, s vysíláním mnoha příležitostných stanic s prefixem OR18xxx a s diplomovým programem při navázání spojení s těmito stanicemi. Podařilo se mi dosáhnou na bronzový diplom. Akce sice probíhá do konce roku, ale asi se již k vysílání nedostanu.

diplom k 18. narozeninám Její královské výsosti vévodkyně brabantské, princezny belgické

A další…

Jak jsem psal na začátku, docela se mi začínají líbit digitální módy. Podařilo se mi zprovoznit software na dekódování a vysílání a začínám se učit a zkoušet. Jde to pomalu, ale jde to. Tak snad se to podá a uslyším se s dalšími i přes to skřípání, které digi vyluzuje.

Když pominu FT8, které už zvládám celkem spolehlivě a mám přes 200 spojení, mám několik čerstvých úlovků v módu PSK31 a MFSK8.

potvrzení spojení mód MFSK8

 

QSL

Za listopad přišlo 36 eQSL potvrzujících spojení v měsíci, 144 potvrzení za říjnové závody WW CQ SSB a zatím 34 eQSL na potvrzení spojení při aktivaci OKFF-0004 OK1HBP/P

North Ireland

Ireland

Belgium

To mi připomíná, že do Vánoc budu muset vypsat něco kolem 100 papírových QSL a odnést je k odeslání. Tak to jsem zvědavej, kdy si najdu čas. Budu muset zapřemýšlet nad nějakou automatizací a tisknout je místo vypisování.

Tak a listopad v pytli, Vánoce na krku a za chvíli rok 2020.

Na slyšenou v éteru a na viděnou nejlépe v hospodě.