Report 2021_02

Report 2021_02

Tak jak do toho, od března opět vše zavřeno, omezení pohybu, … s touhle vyhlídkou si budu ten únor závidět.

 

Koloběžka a výlet za sněhem byl fajn a tak co ten zbytek.

Pár fotek z Plzně, Kramolína a Prahy při courání někam a kolem.

Kramolín Ostrá 600mnm

z Plzně

že by Praha?

Praha po druhé

Zejména v Praze se snažím chodit všude pěšky. Jednak se necpu v MHD a druhak se alespoň protáhnu.

Začal jsem dělat zkrácený dipol na 20m. Přijde na balkon v Praze, snad, tedy až to dodělám. K 1.3. mám vše potřebné, teď se dostat k tomu to zkompletovat a pověsit.

připravené zkracovací cívky

matroš na dipol je pohromadě

 

Vytáhnul jsem po 20 letech na kopec Intek MT-2000. Asi před měsícem jsem ladil Ondrovi stanice a tak jsem poladil i ty moje veterány. Bohužel mám počáteční serie,  které trpí rušením (ruší samy sebe) na Ch2. Ale to nevadilo, byl jsem venku v sobotu pozdě odpoledne a tak bylo v éteru ticho a ani po výzvách se skore 0 QSO nepohlo. Uložím stanici do svého muzea. Před těmi lety si svoje odsloužila a přinesla spoustu radosti.

 

I v únoru přišly nějaké diplomy. Bohužel jsem neodnesl na ČRK moje QSL, v březnu se tam asi taky nedostanu takže duben!!! Určitě!!!

06-02-2021 eQSL 300 prefixů/ eQSL 300 prefixes

15-02-2021 10 areas OZFF/ 10 oblastí Dánsko

05-02-2021 Bronze diplom DLFF/ FF Německo bronzový diplom 10 oblastí

 

Poslední víkend na chalupě se povedl super provoz.

 

Bylo to samozřejmě i díky FT4 DX Contestu.  Chtěl jsem si vyzkoušet závody v tomto módu. Pocity smíšené, asi se dalších zúčastním jen minimálně. Není to tím, že jsem musel poměrně rychle zvládnout nový program, který umožňuje tyto závody odjet. Naštěstí je MSHV intuitivní a moc povedený, takže za půl hodinky jsme i s nastavováním TRXu a počítadla byli kamarádi.

Ale chaos v provozu a ještě více neosobní QSO než je třeba u dálnopisu mě nějak nepřesvědčilo, abych tyto závody vyhledával. No, ale nikdy neříkej nikdy, že….?  Deník odeslán k vyhodnocení, výsledek bude překvapení. Čekal jsem (u ostatních) stovky spojení, ale protistanice, se kterými jsem se spojil měly tak max 5x víc QSO než já. Jo a já skončil na 106 QSO. Což na druhou stranu při víkendu našlapaném prací na chalupě a 2 výlety na kolobce nebylo tak špatný.

A to je asi tak vše. Na slyšenou a na shledanou.