Report 2023_09

Report 2023_09

Září vysílání maří. Nebýt SSB ligy, ani bych nebyl moc QRV.

Tak začneme tou SSB ligou

Odjeto z chalupy, 53.místo z rovné 100vky volaček. 57 spojení slabší výsledek než jsem očekával. 1 moje chyba, slyším A píšu H, nafackoval bych si, hlavně, že se to hláskuje. A 2 protistanice otrocky odkleply BPV, kterou jim napověděla databáze, místo hlášeného DPJ. S tím nic nenadělám. Za rok 2023 stále za první 50. Tak ještě 3 kola abych se do ní protlačil.

OK1RCA

A už vím, proč nemám tolik toho vysílání. S klubem jsem si to vynahradil.

Na Dobřemilickém vrchu jsme byli na Dnu rekordů. Na 145MHz 233 QSO a předběžně 9. místo v kategorii LP ze 17 stanic v OK. Krásný víkend, krásné počasí, velice dobrý výsledek. Ale lépe o tomto závodě na webu OK1RCA.

V Kosmáčově jsem se sešli na CQ WW RTTY. Nejen na závody, které byly také velice povedené, ale i poladit antény a trochu pohnout s druhou boudou. Vše se podařilo.

Obě boudy a v pozadí 4 z 6 testovaných antén

spací bouda, časem bude dodělána i na skladiště

a vysílací hamshack

A výsledky RTTY také vypadají nadějně. 2. místo OK, 17. místo World v kategorii MultiOperator LowPower.

Flora Fauna a to další

Přišel diplom EUCFF35 a SPFF H200 – upravena stránka s diplomy.

Na Dobřemilickém vrchu jsem zkoušel opět JPC-12. Jak anténa hezky chodila při ladění na chatě, tady jsem z ní nemohl vymáčknout ani kloudný poslech, ani pořádné QSO. Nakonec jsem to po 4QSO vzdal, a raději se zapojil do klubového vysílání. Ale stačilo to na aktivaci Dobřemilického vrchu OL/PL-072 .

PMR Kramolín

Není se čím chlubit. 1 spojení z Kramolína. Tedy vlastně je, po celý rok skoro PMR nevytáhnu, takže vlastně rapidní zlepšení.

QSL

Dorazilo cca 30 QSlíků, zatím leží na stole. Je tam pár hezkých volaček. Musím je zatřídit a odpovědět, úkol na říjen. A spolu s tím mám ještě restík s klubovými QSL. Ty budu vyzvedávat první víkend v říjnu, tak to pak zpracuji všechno najednou.

A to je opravdu vše. Nebýt SSB ligy, tak neudělám ani 100 spojení na HF. Sice bylo v plánu jet na konci září na Šumavu a aktivovat nějaké FF a kopečky, ale dovolená nakonec na chatě a doma. Alespoň jsem odmazal nějaké resty ze seznamu úkolů.