LPD 2019 a opět Můstek

LPD 2019 a opět Můstek

I letos se přihlašuji do CB soutěže LPD a od začátku vím, že chci jít na osvědčený Můstek.


Přes den prší, ale odpoledne někdy po čtvrté to vypadá, že by mohl být chvilku klid. Jedu k Pepovi na hotel a čekám. Předpověď vychází a tak před půl šestou začínám stoupat z Hojsovky k vrcholu. Letos jsem po cestě potkal jen 2 cyklisty. Po usídlení se na vrcholu Můstku vidím další 4 probíhající (opravdu běžce, jeden pár běžel z Javorný na Můstek a zpět, druhý pár při zastávce u rozcestníku ani neodpověděl na pozdrav) a tři cyklisty. Neobvykle malá návštěva.

rozloženo

Povinné fotografie postavené antény a výhledu z Můstku a už začíná LPD. Kolem osmé začíná pršet a lejt, ale za hodinku to přechází. Asi jsem zabalil konektor na anténě dobře, nezateklo a vše funguje (druhý den to nemohu rozbalit a rozlepit, fakt jsem to zabalil dobře). Spolu s deštěm je slyšet hřmění, ale bouřka má směr spíš na Domažlice. Zpočátku. V devět se to dostalo i nad hřeben a tak pro jistotu odpojuji anténu a věnuji se pojídání zásob. Před desátou už je vše v dáli a tak se vracím k vysílání. Po konci prvního kola se natáhnu, zato budíka nenatáhnu. Chvíli přemýšlím, že vstanu a nařídím si budíček na začátek druhého kola, ale jsem na to moc líný. Nechám to osudu, když tak se alespoň hezky prospím.
Budím se 0:55 sám od sebe. Zapínám vysílačku a hurá do druhého kola. Už dopředu jsem rozhodnutý stejně jako vloni to ve 3 zabalit a spát. Daří se mi to skoro nachlup. Navíc 2 hezká spojení na závěr. Jako předposlední spojení se podaří potvrdit spojení s CL-93 Mirkou Stankovany Sulejovice a poslední spojení s kontrolkou na Velké Javorine 330 km. Ráno chci tak do šesti odejít.

před odchodem

To se mi nedaří. Nahoře je krásných 13 stupňů, nádherně se spí a tak, i když se po půl šestý probouzím, nedělá mi problém pelešit se až skoro do čtvrt na sedum. Balím, sestupuji. Pepa mi říkal, že na rozcestí pod Můstkem je nová cesta. Zkusil jsem ji. Na hřebeni se kácí a tak lesáci udělali novou svážnici. Je hezky štěrkovaná. Kolmo na souřadnice, jsem zvědav, co za techniku se sem dostane a kdy to odplaví deště. Je to z kopce, blbě se po tom chodí.

pohled z hřebene Můstku na Prsa Matky Boží

když všichni tak já taky jedno selfie

V osum už sedím na hotelu na snídani a to je konec další účasti v CB LPD. Večer zjišťuji, že ač jsem vysílal o hodinu méně, mám o 11 spojení více než vloni a skoro 2x víc bodů. Výsledky a deník tradičně  tajné do vyhlášení v srpnu v Holicích. Takže výsledky časem.


No a při vysílání zjišťuji, že mi stále vadí chování některých jedinců na pásmu. Ale nebudu si to ani psát, ať na to brzy zapomenu.Tak příští rok opět. A taky mě napadlo, že bych uvažoval o vysílání z jiného QTH. Tak se nechám překvapit, co bude.

Ahoj a někde na slyšenou.

Pár fotek ještě u mne v galerii.