Report 2022_04

Report 2022_04

Duben za námi. Tentokrát se mi povedl z hlediska vysílání docela výživný měsíc.

SSB liga a první víkend na chalupě

Hezké 48. místo v SSB lize z celkem 101 účastníků zkalila jedna chybička v přijaté zkratce okresu. Jinak se mi podařilo i dalších pár hezkých spojení a první víkend jakoby naladil vlny i do dalších víkendů.

QSO první víkend duben 2022

první dubnový víkend a seznam zemí s QSO

CQ RTTYops WW RTTY 2021

V srpnu 2021 jsem odjel tyhle závody a i když jsem odesílal pouhých 6 spojení, protože povinnosti byly silnější, obsadil jsem 88. místo z 97 účastníků v kategorii SO AllBand LP.

Velikonoce a Flora Fauna

Velikonoční provoz byl věnován aktivacím 2 oblastí v blízkosti chalupy a ostré odzkoušení nového portable dipolku na 20 a 40m. Podařilo se.

Velikonoce 2022 mapa spojení

Velikonoce 22 země s QSO

Aktivoval jsem oblasti OKFF-1379 PP Dolejší dráhy a OKFF-2696 PP Vojovická draha. Zejména nedělní aktivace Vojovických drah byl masakr. Poté co mě asi po 5 minutách hodil někdo do clusteru, strhnul se pile-up, kde jsem udělal za 46 minut 78 QSO na 40m. Poté co jsem přeladil na 20m, byla první 2QSO do Austrálie. Jako idiot jsem se 5x ptal na prefix, furt jsem nevěřil, že slyším Victor kilo 5.

Karlovo OK1ELE přání jako autora středu k dipolku bylo, abych na tuhle anténu udělal všechny kontinenty. Tak při aktivaci se jich podařilo 5. Za mne anténa moc dobrá a Karel je snad taky spokojený. Tak teď se s ním ještě vyrovnat za super výrobek.

SP DX RTTY a víkend na chatě

Poslední víkend jsem si prodloužil dovolenou v pátek a pondělí. Důvod byl nasnadě – uvést chatu do provozního stavu a učinit obyvatelnou pro další návštěvy.

A kromě toho jsem stíhal občas sednou ke stanici a zúčastnit se polského dálnopisného závodu. Výsledky odeslány, už se těším, jaké umístění se zadařilo. Spojení s call z Gibraltaru potěšilo, tuhle zemi jsem ještě neměl v deníku.

Chata duben 2022

Chata duben 2022 QSO

OK/OM SSB DX s OK1RCA

Z Kosmáčova se nám podařilo odjet tyto závody a výsledek je docela hezký – 5. místo ze 7 OK/OM stanic. Bohužel 17 škrtnutých QSO nás zřejmě připravilo o lepší příčku.

Diplom WRTC

O WRTC a WRTC Italy 2022 jsem psal už v únoru. I nadále jsem fascinován zpracování webu, zajištěním provozu. Schválně jsem v dubnu koukal, jak rychle se objeví uskutečněné spojení v přehledu provozu. Žádné překvapení, hned.

Ale překvapení bylo, že i když jsem v březnu nedosáhl na diplom a nesplnil podmínky, byl mi vygenerován certifikát, že jsem se aktivně zúčastnil provozu i v tomto měsíci.

WRTC březen certifikát

Tohle oceňuji. Když to porovnám se soutěžemi, kde nejsou vyhodnoceny výsledky ani po dvou letech, kde diplom dostanou stěží vítězové kategorií,… prostě taková maličkost, ale mě to fakt potěší. Takže i já děkuji a v dubnu jsem se snažil poděkovat zvýšeným provozem v této aktivitě.

WRTC duben 2022

Diplomy digi provoz

Definitivně jsem redukoval počet diplomových programů za digi provoz. Nadále se tedy budu snažit v programu EU PSK klubu – EPC, chorvatského klubu CDG a FT8DMC.

Z nových diplomů mě potěšily tyto 3.

QSO se 400 členy FT8DMC

práce se všemi kontinenty v pásmu 30m

práce s operátory na 2 německých ostrovech

QSL

Poslední týden v dubnu jsem byl doma. Strhnutý nehet na palci mě nepustil do bot. Čas ušetřený neježděním do kanceláře, přesun od snídaně k počítačí se zkrátil ze 40 minut na cca 30 vteřin, jsem věnoval dočištění QSO a vytištění QSL. 197 lístků vytištěno a nachystáno. Teď jen dojet na ČRK a vyslat je do světa. Úkol na první květnový týden.

…a to je vše

Duben je pryč a doufám, že v květnu, když nic, vyjedu alespoň na jednu FF a uslyším v éteru pár milých hlasů.

Na slyšenou.