CQ WW SSB 2020

CQ WW SSB 2020

Na tyhle závody jsem se moc těšil. Bohužel bylo vše úplně jinak než bylo naplánováno.

Namlsaný loňským výsledkem jsem měl velké plány a očekávání. CQ WW SSB 2020 Už vloni jsem se dohodl s Mirkem OK1FRB, že zopakujeme vysílání z jeho domácího letiště. Navíc Mirek měl na letošek hotové 3 jednopásmové vertikály pro pásma 80, 40 a 20m. Neotestovali jsme je na expedici, takže volba na antény byla jasná. A k tomu navíc přepínač 6 na 2, který taky ještě nezažil provoz. Další z účastníků měl být David OK1DWH. Naplánováno, zajištěno ubytování,… V týdnu před závody špatná zpráva od Davida, zdravotní problémy dcery ho nepustí z domu. Ať se vše spraví a držíme palce.

No a pak zapracoval Covid, před závody vyhlašuje vláda nařízení – omezení pohybu, omezení pobytu mimo místo bydliště, výjimka pouze vlastní nemovitost. Což letiště není. Ruším svůj pobyt, připadal bych si jako debil, kdyby byly nějaké problémy. Já jediný na tom letišti nejsem domácí, nemám tam co dělat.

Odjíždím na chatu, tentokrát je v pátek slušně a tak stíhám natáhnout 5 pásmový trapovaný dipol. Délka 2×9,5m. Sakra kvalitativní propad proti Mirkovým anténám.

drátová
anténa se fakt blbě fotí

Večer vše připravím a sobota a neděle už je jak podle šablony. Jídlo, vysílat, jídlo, vysílat, jídlo,… mezi tím sem tam kafe a pivko. V sobotu mě přijede zkontrolovat Katka s Bárou, snědly mi buřty. Spojení šla o dost hůř než vloni, ale přeci jen líp než jsem od chaty očekával.

55 zemí

mapa QSO CQ WW SSB 2020 loc JO70IA

Nakonec to bylo o chlup horší než vloni. Udělal jsem míň zemí, míň zón i míň bodů. A to jsem u TRXu proseděl o 6 hodin víc. Uvidím, kolik ještě budu mít škrtů za chyby. Vloni jsem měl 13 chyb a stálo mě to pomalu 20.000 bodů, což je sakra dost. Ale asi ani letos to nebude lepší. Uvidíme.

Ještě počet spojení v pásmu:

QSO 80m – 157
QSO 40m – 173
QSO 20m – 106
QSO 15m – 48
QSO 10m – 24

nejdelší QSO K5ZD 8.621km do loc EM12NS

Po závodech zabalit a odjezd.

anténa, k tomu ještě několik kufrů s živobytím a TRXem

Na příští rok se zatím netěším, jen doufám, že bude a že se odněkud zúčastním.

Dneska řešíme, jestli a kam pojedeme na listopadové CQ WPX RTTY. Klubové QTH Slatina je zavřené, jiná lokalita není. Počkáme co se bude dít v listopadu, pokud bude prodloužen nouzový stav, omezení pohybu a pobytu,……. Ach jo.